Acılı aşk şarkısı anlamına gelen Bachata, tutkunun dansıdır.

Detaylı Bilgi

Nasıl Bir Dans?

  • Genellikle aksak adımlara, kalça hareketlerine ve yakın temasa dayalı olan dansın içerisinde merengue ve bolero hareketleri yer almaktadır. Müziğe eşlik etmeye dayalı olan baçata dansı gitar eşliğinde çalınan parçalarla hareketlendirilmektedir.

    Dansın başlangıcında ritim yavaş ve sakindir. Kimi zaman gitara eşlik eden enstrümanlar arasında bas gitar, bongo ve maracas yer alabilmektedir. Vücut dilinin etkili kullanımını gerektiren dans, partnerinizle aranızdaki bağın güçlü olmasını gerektirir. Dominik kökenli olarak ortaya çıkan dansın içerisinde kavuşma, özlem, ihtiras gibi temalar bulunmaktadır.

    Latin dans grupları içerisinde önemli bir yere sahip olan dans için aşkların müziği tanımlaması yapılabilmektedir. Hem izlemesi hem de yapması keyif veren dansın vücut kontrolüne öncelik tanıdığı bilinmektedir. Bel bölgesinin etkileyici kullanımının gerektiği dans, özgüven gerektirmektedir. Bachata kursları bu ilgi çekici nedenlerle çok sayıda dansçıya sahiptir, meraklıları da dans kurslarından eğitim almaktadır.