Foxtrot dansının gerekleri, kadın ve erkek hareketleri, duruş ve dönüşler.

Detaylı Bilgi

Neler Öğreneceksiniz?

  • Foxtrot kursları temel seviyeden profesyonelliğe kadar uzanır.

    Quickstep ve Slow gibi teknik uygulamaların öğretildiği dans sürecinde tempolu yürüyüş ve duruş hareketleri, kıvraklık ve akıcılık gibi dansın temel kavramları üzerinde durulmaktadır. Uygulamalı eğitim kapsamında yumuşak hareketler ve tırıs hareketler ile dansın tüm teknikleri öğretilmektedir.

    Genellikle blues parçalar eşliğinde gerçekleştirilen foxtrot, koreograflarla birlikte hazırlanan programlarla kısa sürede öğrenilebilmektedir. Partnerle bir bütün olmayı gerektiren dansta ayak hareketlerine önem verilmektedir.

    Foxtrot kursu kapsamında öğretilen teknik çalışmalar, çiftlere özel programlarla da pekiştirilebilmektedir. Trot yürüyüşünün ön plana çıkarıldığı dansta çiftlerin solo performanslarının da izlenme oranını arttırdığı bilinmektedir.

    Özellikle kadının keskin hareketlerini takip eden partner, kalça figürleriyle dansa eşlik edebilmektedir. Sağ ayağın sol ayak üstüne atılmasından doğan figürler dansın temelini oluşturmaktadır. Paralel ayak basma tekniğinin de öğretildiği kurs süresince alanında uzman kişilerden eğitim alınmaktadır.